1. Egyedl maradtam.
2008.12.05. 21:47
1. rsz. Egyedl maradtam.
Pr ht hjn egy ve volt letem legnagyobb fordulpontja, ami mindent megvltoztatott.
Gazdag csaldban nttem fel egy hatalmas hzban, Mnchen kertvrosban. 23 ves koromban, ahogy lediplomztam sajt lakst kaptam, s ott ltem a prommal Maxszal.
A szoksos hsvt htfi ltogatsra voltunk hivatalosak a nagyszleimhez Dortmundba. A szleim s a hgom, Emma, kln kocsival vgtak neki, mert nekem mg forgatnom kellett.
desapm volt Nmetorszg egyik legnpszerbb zenei tv csatornja. Ott volt egy sajt interaktv msorom.
Nem a megszokott napstses hsvt htf volt. Mr korn reggel szakadni kezdett az es, mintha dzsbl ntttk volna.
A meggyenglt ltsviszonyok, a csszs t s a vtkes sofr alkoholos befolysoltsga egy olyan frontlis tkzshez vezetett, amiben szleim a helysznen letket vesztettk, az akkor 16 ves hgom pedig kmba esett.
Hirtelen minden a feje tetejre llt. Egyedl maradtam 25 vesen. Megrkltem a vagyont, a hatalmas hzat s a csatornt is.
Egyedl intztem a szleimnek egy meghitt temetst, kzs nyughellyel a vrosi temetben. Minden nap jrtam be a krhzba, hogy a kishgom mellett lehessek, aki egy gynevezett ber kmba esett.
A legjobb orvosokat fogadtam mell, de az llapota stagnlt, nem mutatott javulst.
Kzel fl ve hazakltztem s t is hazahozattam. Abban bztam, ha majd otthon lehet a sajt szobjban a sajt emlkei kztt, taln segt rajta.
A csatornnl sok segtsgem volt, de nem hagyhattam kicsszni a kezembl a dolgokat. Helyt kellett llnom, mert ez maradt apukm lete munkjbl.
Azta a napjaim nagyjbl ugyangy telnek. Reggel dolgozni megyek, majd levezetem a kora dlutni msorom. Megebdelek valahol s megyek haza Emmhoz. polnt fogadtam mell, aki kora reggeltl az rkezsemig vele van. Frdeti, eteti, s minden dolgot ellt, ami szksges.
A bartok… nos Max s n mr a baleset utn szaktottunk. mellettem akart lenni a bajban, de n begubztam, s tbb nem engedtem kzel magamhoz. Mindenkit elvesztettem egy pillanat alatt, aki fontos volt nekem s valamirt azt az „elvet” vallom azta, hogy ha nem engedek magamhoz senkit annyira kzel, akkor nincs meg az eslye egy jabb hatalmas vesztesgnek.
Viszonylag sok bartom van, de egy igaz bart sem akad kztk. Eleinte eljrtam prral vacsorzni, moziba, klnbz programokra, de olyankor lelkifurdals gytrt amiatt, hogy mg n jl rzem magam, Emma otthon fekszik magatehetetlenl.
- Hell! – kszntem, mikor belptem a hzba.
- Szia. – jtt elm Martha, az poln.
- Emma?
- Alszik. Fjdalmai voltak dleltt.
- Mirt nem hvtl?
- Tudod, hogy ez mostanban gyakran elfordul. Megemeltem a gygyszeradagjt, az majd enyhti.
- Jl van. Ksznm.
- Viszont velem mg mindig nem hajland kommuniklni, s ez megnehezti a dolgomat.
- Tudom. De nem erltethetem.
- Rendben. Akkor n megyek is. Reggel tallkozunk.
- Rendben, szia. – ksrtem az ajthoz.
- Szia.
Becsuktam mgtte az ajtt s bementem Emmhoz. gy tnt mlyen alszik.
Magamhoz vettem a laptopom, a jegyzeteim, a szoksos esti nagy bgre forr csokimat s befszkeltem magam az gya melletti dolgoz sarkomba.
Fel kell kszlnm a holnapi msoromra. Jtkony clra gyjtnk a pnteki s a htvgi adsokban egy gyermekklinika szmra. gy a holnapi kt rs interaktvban, egy mltn npszer s a honlapunkon elvgzett kzvlemny-kutats egyrtelm gyztesnek mondhat banda, a Tokio Hotel lesz a vendgem.
Nem igazn ismerem ket. Emma nagy rajongjuk volt. Ha krbenzek a szobban telis tele a rluk kszlt kpekkel, poszterekkel. A legkisebbtl a hatalmas megaposzterekig.
Mg most is mosolyra fakaszt, ha eszembe jut, anyu mennyit kzdtt Emmval ezek ellen. Persze cseklyke eredmnnyel.
Kzel kt rn t bjtam a jegyzeteimet s a klnfle netes portlokat felvltva, s sszertam a holnapi beszlgets vzlatt.
Arra is sikerlt rjnnm, hogy a dobos Gustav Schfer nvre Franziska nlam dolgozik. Ez a vezetknv nem tl gyakori s mikor meglttam, hogy gy hvjk a dobos srcot, utnanztem. Fran sokat segt nekem a msorok felvtele sorn, forgatsok kzben az n asszisztensem. Hivatalosan pedig az igazgat helyettes titkrnje.
Elmerltem egy nem kis mret kpen Emma gya felett, amin a raszta haj src, Tom arca volt. Valahogy az sszhats tkletesen el volt tallva. Fehr httr, Tomon fehr sapka, fehr fels s a feje flig elfordulva, lefel nzve, mintha bnatosan merengene. Mintha a kvlrl abszolt tkletesnek tn lete, mgsem lenne oly makultlan s ezt a kpet vletlen kaptk el, nem belltott. Nem tudom, hogy ez a fots, vagy Tom rdeme-e.
Pittyegni kezdett Emma gpe.
Amerikbl hozattam pr hnapja. Egy szerkezet van erstve a jobb kezre, aminek hasznlatval tud kommuniklni. Mintha egy klaviatrval ptygn be a betket, amik egy monitoron jelennek meg pittyog hanggal ksrve. Mg nem tudja tkletesen hasznlni, azt mondtk hossz hnapokra van szksg mg elsajttja, de viszonylag mr le tudja rni a gondolatait gy, ahogy azok a fejben megszletnek.
Csak velem hajland kommuniklni. Egyszer megkrdeztem tle, mirt s azt vlaszolta, azrt, mert szgyelli, hogy csak ennyire kpes. El sem tudom kpzelni mennyire rossz lehet ez neki. Nem is nagyon akarta hasznlni, de n rerltettem. Rmes volt, hogy sosem tudtam, mit gondol, mit rez, de lttam rajta, hogy tudatni szeretn.
- Szia hugi. – ltem az gyra.
„Szia” – jelent meg a monitoron.
- Hogy rzed magad?
„Reggel fejem fjt.”
- Tudom szvem. De Martha mr megemelte a fjdalomcsillaptd adagjt, gyhogy hamar elmlik.
„Holnap nagy nap.”
- Nagy nap? Ja igen. – mosolyodtam el magam. – A Tokio Hotel. Pont most olvastam utnuk a neten. Tudtad, hogy kzel egy ve mr nem lpnek fel csak kisebb esemnyeken?
„Nem.”
De hlye vagyok. Szegnykm honnan is tudhatn.
„Autgramm Tom.”
- Krjek neked Tomtl alrst? Persze. Meggrem. Helyes src ez a Tom. Megltod, felplsz, s olyan koncertet szervezek neked, amilyet mg soha senki nem ltott.
„Szeretlek.”
- n is tged. Viszont most lefekszem. Kell valami neked?
„Nem.”
- Ht akkor j jt hugicm. Szp lmokat. – megigaztottam a prnt a feje alatt, leszedtem a kezrl a kszlket, eltoltam a monitort s adtam a homlokra egy puszit.
Ezt teszem hnapok ta minden este, de mg mindig ugyan olyan rossz rzs. Itthagyni t tehetetlenl. Nem tud jelezni, ha valami baja van, ha valami kell neki. Sosem fordult mg el, hogy jjel valami trtnt volna, de sosem lehet tudni, s n aggds vagyok vele kapcsolatban. Sosem fogom megszokni s azt sem, hogy ilyen llapotban van. Sokszor vannak ilyen buta elszlsaim, idita krdseim, amik miatt lelkifurdalsom szokott lenni.
Tudom, hogy a htam mgtt sokan azt beszlik, nem kne ilyen fiatalon ekkora terhet cipelnem a vllamon, s jobb kezekben lenne Emma a krhzban a tbbi hozz hasonl ember kztt. Hogy a sajt letemet rontom el ezzel, s egyszeren begubzom, nem lem meg a sajt fiatalsgom. De krdem n, ezek kzl melyikkel trtnt meg ez az egsz? Kinek maradt meg egy idita baleset miatt csak a hga a csaldjbl? Ki lenne kpes gy lni boldogan, hogy a sajt testvre egy krhzban li az lett, mikor itthon is lehetne, ahol boldogabb lehet, ha mr ms nem is?
|